WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Turystyka - Szlaki rowerowe - Przez Trójkę

Przez Trójkę

trasa: Stare Miasto - Trójka - Królewska Modła - Krągola - Janowice - Żychlin - Stare Miasto

Długość: 20,1 km
Średni czas przejazdu: 1,20 h
Oznakowanie: kolor czarny

ZARZĄDCA SZLAKU:
Stowarzyszenie "SOLIDARNI w PARTNERSTWIE"
ul. Główna 16, 62-571 STARE MIASTO
tel. +48 63 241 62 16 w. 45
www.sswp.com.pl
lgd@stare-miasto.pl
 
Mapa szlaku rowerowego "Przez Trójkę"

 

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Stare Miasto. Początek szlaku zaczyna się przy budynku Urzędu Gminy. Ruszamy w stronę kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Przed kościołem skręcamy w lewo. Jedziemy prosto, a na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Teraz będzie lekko pod górkę i dalej ścieżką rowerową prawą stroną drogi.

1,3 km
Ścieżka rowerowa się kończy. Jedziemy dalej drogą powiatową. Przejeżdżamy wiaduktem nad autostradą A2. Mijamy przez wieś Barczygłów.

5,5 km
Na skrzyżowaniu (za kierunkowskazem na Trójkę) skręcamy w lewo. Po około kilometrze droga asfaltowa przechodzi w drogę polną.

7,0 km
Droga trochę kluczy. Skręcamy w prawo, a za chwilę - w lewo, w prawo i znów w lewo. Między zabudowaniami w Modle Holendry droga skręca w lewo. Nawierzchnia zmienia się na szutrową.

8,6 km
Na najbliższym rozjeździe drogi skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do drogi krajowej nr 25. Skręcamy w lewą stronę, a po 200 m zjeżdżamy w prawo.

10,0 km
Wjeżdżamy do Modły Królewskiej. Za remizą OSP skręcamy w prawo. Po naszej lewej stronie roztacza się widok na zbiornik i wiadukt autostrady. Po ok. 1 km skręcamy w lewą stronę. Cały czas jedziemy drogą asfaltową. Przejeżdżamy przez mostek na Powie i dalej jedziemy prosto. Przejeżdżamy przez drogę powiatową we wsi Krągola I. Droga asfaltowa zmienia się w szutrową. Dopiero po ok. 500 m (na wysokości szkoły w Krągoli) znów mamy asfalt pod kołami.

14,0 km
Na skrzyżowaniu dróg skręcamy w lewo. Po 700 m wjeżdżamy na wiadukt nad autostradą A2. Skrzyżowanie w Janowicach - jedziemy prosto. Dojeżdżamy do Żychlina. Po prawej stronie mijamy Pałac Bronikowskich i w oddali - kościół ewangelicko-reformowany. Przez skrzyżowanie przejeżdżamy prosto, a po 200 m razem z drogą skręcamy w lewo w stronę Starego Miasta.

19,5 km
Skręcamy w lewo. Jedziemy wzdłuż drogi krajowej nr 25. Po ok. 500 m dojeżdżamy do ronda. Skręcamy w prawo - jedziemy prosto pod krajową "25-ką".

20,1 km
Koniec szlaku przy UG Stare Miasto.

Ślad GPS "Przez Trójkę" (do pobrania) (8.41 Kb [treść pliku])
Ślad GPS "Przez Trójkę" (do pobrania)
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego