WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Turystyka - Szlaki rowerowe - Ślesin - Lubstów - Ślesin

Ślesin - Lubstów - Ślesin

trasa: Ślesin - Półwiosek Lubstowski - Leśnictwo - Ignacewo - Lubstów - Młynek - Lubstówek - Stefanowo - Stary Licheń - Wygoda - Piotrkowice - Kolebki - Ślesin

Długość: 37,7 km
Średni czas przejazdu: 2,30 h
Oznakowanie: kolor niebieski


ZARZĄDCA SZLAKU:
Towarzystwo Społeczno-Gospodarcze "DWA MOSTY"
62-561 ŚLESIN-TOKARY
tel. +48 63 270 41 27
www.dwamosty.pl
prezes@dwamosty.pl
 

 

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Ślesin. Szlak rozpoczyna się na promenadzie widokowej w parku miejskim. Jedziemy w kierunku mostu. Po 500 m dojeżdżamy do niewielkiego sosnowego lasu, w którym znajduję się pomnik pomordowanych Polaków w 1939 roku. Dalej szlak wiedzie prosto na wschód, mijając miejscowość Półwiosek Lubstowski.

2,7 km
Tokary. Wjeżdżamy na most kanału zrzutowego wód dużego obiegu chłodniczego konińskich elektrowni. Za zabudowaniami skręcamy w lewo na polną drogę. Po 300 m docieramy do usytuowanego w lesie pomnika pojednania polsko-niemieckiego. Wracamy do głównej drogi na szlak.

3,5 km
Przed nami jazda szosą między ścianą lasu. Dojeżdżamy do Leśnictwa. Przejeżdżamy na wprost skrzyżowanie z lokalną drogą.

7,9 km
Docieramy do Ignacewa. Na skraju wioski z daleka widoczny pomnik Powstańców Styczniowych 1863 roku. Jedziemy dalej szosą. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Przejeżdżamy przez Wierzelin. Po lewej stronie mijamy rekultywowane tereny odkrywki węgla brunatnego Lubstów.

15,5 km
Wjeżdżamy do Lubstowa. Jedziemy przez centrum miejscowości. Mijamy po prawej stronie kościół, za którym skręcamy w prawo.

16,6 km
Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą Sompolno - Konin. Skręcamy w prawo. Po ok. 800 m dojeżdżamy do miejscowości Młynek gdzie skręcamy w prawo. Jedziemy szosą, mając po obu stronach las. Po pewnym czasie po prawej stronie zauważamy Jezioro Lubstowskie.

20,3 km
Mijamy Lubstówek. Po lewej stronie znajduje się zabytkowy drewniany kościół. Droga zakręca w lewo, jedziemy wśród zabudowań.

22,5 km
W Stefanowie na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Mijamy kanał Grójecki. Po ok. 500 m mijamy tablicę Helenów Pierwszy. Jedziemy dalej wśród zabudowań.

25,3 km
Na skrzyżowaniu w Helenowie Drugim skręcamy w prawo (tak jak prowadzi główna droga). Po 500 m dojeżdżamy do lasu, skręcamy w lewo. Jedziemy drogą w kierunku Starego Lichenia.

27,2 km
Wjeżdżamy do Starego Lichenia. Jedziemy do centrum miejscowości. Na rondzie skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż parkanu Sanktuarium. Wyjeżdżamy z Lichenia mając po prawej stronie Bazylikę.

30,7 km
Przejeżdżamy przez Wygodę. Przecinamy linię kolejową. Jedziemy dalej prosto. Docieramy do drogi Ślesin - Licheń Stary. Skręcamy w lewo. Po pewnej chwili mijamy kanał zrzutowy.

33,0 km
W Piotrkowicach skręcamy w prawo. Jedziemy drogą, mając po prawo kanał zrzutowy. Docieramy do wsi Kolebki. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Po prawie 2 km dojeżdżamy do drogi Ślesin - Sompolno w Półwiosku Lubstowskim. Skręcamy w lewo.

33,7 km
Ślesin. Promenada w parku z widokiem na jezioro. Koniec szlaku.

Ślad GPS "Ślesin - Lubstów - Ślesin" (do pobrania) (14.87 Kb [treść pliku])
Ślad GPS "Ślesin - Lubstów - Ślesin" (do pobrania)
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego