WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Turystyka - Szlaki rowerowe - Wokół Jezior (Średnia Pętla)

"Wokół Jezior" (Średnia Pętla)

trasa: Ślesin - Głębockie Pierwsze - Witalisów - Obory - Mielno - Noć - Koszewo - Gawrony - Żółwieniec - Ostrowy - Ślesin
 

Długość: 21,5 km
Średni czas przejazdu: 1,30 h
Oznakowanie: kolor zielony


ZARZĄDCA SZLAKU:
Towarzystwo Społeczno-Gospodarcze "DWA MOSTY"
62-561 ŚLESIN-TOKARY
tel. +48 63 270 41 27
www.dwamosty.pl
prezes@dwamosty.pl
 
Mapa szlaku rowerowego "Wokół Jezior" (Średnia Pętla)

 

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Szlak rozpoczyna się na promenadzie widokowej w parku miejskim w Ślesinie. Jedziemy w kierunku mostu, za którym zjeżdżamy szlakiem w dół, jadąc wzdłuż jeziora wjeżdżamy w las.

2,2 km
Dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej jedziemy drogą asfaltową. Po ok. 1 km docieramy do mostu na kanale zrzutowym. Jedziemy drogą asfaltową przez miejscowość Głębockie Pierwsze.

5,0 km
Wjeżdżamy do miejscowości Witalisów. Zakręt. Droga asfaltowa skręca w prawo, a my zjeżdżamy na polną drogę. Przejeżdżamy prosto przez rozwidlenie szlaku. Jedziemy dalej wśród pól i lasów.

7,2 km
Jesteśmy w miejscowości Obory. Wjeżdżamy na drogę asfaltową. Po ok. 1 km docieramy do mostu na rzece Noteć. Po lewo mijamy młyn wodny. Jedziemy dalej polną drogą.

9,7 km
Dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Skręcamy w lewo, a po 500 metrach jesteśmy w miejscowości Kalina. Jedziemy dalej drogą asfaltową, która zakręca w lewo. Mijamy mosty na Noteci i kanale Warta-Gopło. Po lewo śluza.

11,4 km
W Koszewie, z drogi asfaltowej skręcamy w lewo. Jedziemy polną drogą wzdłuż znaków.

12,6 km
Znajdujemy się na skraju miejscowości Gawrony, skręcamy w lewo, jadąc dalej polną drogą. Wjeżdżamy w las mijając po lewej stronie małe jezioro polodowcowe, o wdzięcznej nazwie Kociołek.

15,5 km
Żółwieniec. Dojeżdżamy do mostu na kanale Warta-Gopło. Przy moście możemy obejrzeć bunkry z okresu II Wojny Światowej. Za mostem skręcamy w lewo jadąc cały czas polną drogą. Po lewej mijamy maszt radiowo-telewizyjny.

17,0 km
Docieramy do Stanisławowa. Dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Jedziemy dalej tą drogą mijając lasy i zabudowania mając cały czas po lewej stronie Jezioro Ślesińskie.

19,3 km
Dojeżdżamy do drogi Skulsk - Ślesin. Skręcamy w lewo do Ślesina. Przejeżdżając przez Ślesin po lewej mijamy kościół i obelisk postawiony ku pamięci Jana Pawła II. Za obeliskiem skręcamy w lewo.

21,5 km
Szlak kończy się na promenadzie w parku.

Ślad GPS "Wokół Jezior - Średnia Pętla" (do pobrania) (10.14 Kb [treść pliku])
Ślad GPS "Wokół Jezior - Średnia Pętla" (do pobrania)
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego