WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Turystyka - Szlaki rowerowe - Konin - Żychlin

Szlak łącznikowy Konin - Żychlin

typ: szlak łącznikowy (fragment Pętli dookoła Konina)
 

Długość: 7,2 km
Średni czas przejazdu: 0,30 h
Oznakowanie: kolor czarny


ZARZĄDCA SZLAKU:
POLSKIE TOWARZYSTWO
TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE O/Konin
ul. Kolejowa 11, 62-510 KONIN
tel. +48 63 242 39 80
(w każdy czwartek między 18.30 - 20.30)
www.konin.pttk.pl
pttk@konet.pl
Mapa łącznikowego szlaku rowerowego Konin - Żychlin

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Początek szlaku znajduje się na dworcu PKP w Koninie. Ruszamy w dół ulicy Dworcowej, aż do skrzyżowania z dwupasmową ul. Poznańską. Skręcamy w lewo i jedziemy chodnikiem wzdłuż ul. Poznańskiej w kierunku stalowego mostu im. Marszałka Piłsudskiego. 200 m za mostem odbijamy w lewo, w drogę rowerową wiodącą w dół. Skręcamy w prawo - przejeżdżamy pod wiaduktem i za chwile w lewo - w ul. Wojska Polskiego. Mostem Toruńskim przedostajemy się na lewy brzeg Warty i tym samym wjeżdżamy na konińską Starówkę.
 

2,4 km
szlaku to Plac Wolności ze swoimi urokliwymi kamieniczkami i klimatem starówki. Możemy skręcić w prawo w ul. Z. Urbanowskiej, którą dotrzemy do zabytkowego dworku, a później ul. Obrońców Westerplatte do Placu Zamkowego, przy którym mieści się budynek dawnej synagogi. Z Placu Wolności wjeżdżamy w ul. 3 Maja, przecinamy ul. Kościelną i za kościołem pw. św. Bartłomieja skręcamy w lewo w ul. Szarych Szeregów, w prawo ul. Wodną i znów w prawo w ul. Żwirki i Wigury.

3,2 km
Dojazd do ul. 3 Maja, dalej w lewo. Objazd jest konieczny ze względu na jednokierunkowy ruch ul. 3 Maja. Na rondzie kierujemy się na wprost, po zachodniej stronie kościoła ewangelickiego krótkim, ale stromym podjazdem ul. Podgórną.

4,1 km
szlaku to skręt w lewo ul. Solną i po 600 m w prawo w ruchliwą ul. Świętojańską. Musimy tędy jechać, aby bezpiecznie przejechać na światłach bardzo ruchliwą, prowadzącą do autostrady obwodnicę Konina. Jadąc ul. Świętojańską wjeżdżamy do Żychlina.

7,2 km
Nasz szlak kończy się w Żychlinie, gdzie spotykamy szlak okrężny w kolorze zielonym. Skręcając w lewo dojedziemy do Złotej Góry, natomiast w prawo - do Starego Miasta.

Ślad GPS "Konin - Żychlin" (do pobrania) (3.80 Kb [treść pliku])
Ślad GPS "Konin - Żychlin" (do pobrania)
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego