WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Turystyka - Ciekawe miejsca - Wieże widokowe

Wieże widokowe

Wieża widokowa na Złotej Górze – położona w gminie Krzymów w rezerwacie „Złota Góra" o powierzchni 123,87 ha. Oddana do użytku w 2014 roku drewniano-stalowa konstrukcja, liczy niecałe 30 metrów wysokości. Uwzględniając wysokość wniesienia, obserwatorzy podziwiający okolicę znajdują się na wysokości 216  m n.p.m. Aby wejść na punkt widokowy należy pokonać 140 stopni. Warto zdecydować się jednak na taki wysiłek, by podziwiać krajobraz wschodniej wielkopolski. Z punktu widokowego przy dobrej pogodzie dostrzec można m.in. bazylikę w Licheniu, elektrownie w Koninie i Turku, podziwiać panoramę Konina, czy położony poniżej złotogórski rezerwat przyrody. Obiekt jest dostępny od wiosny do jesieni. Wstęp na wieżę jest bezpłatny.


 
  • Wieża widokowa na Złotej Górze
  • Wieża widokowa na Złotej Górze
  • Wieża widokowa na Złotej Górze

„Wieża Widokowa Paprotnia” – położona w gminie Krzymów oddana do użytku 1 kwietnia 2015 r. Turyści oraz mieszkańcy powiatu konińskiego, po pokonaniu 105 stopni, mogą podziwiać panoramę powiatu i Konina z wysokość ok. 22 metrów. Konstrukcja wieży, z tarasem widokowym na wysokości 18 m. w kształcie okręgu, wykonana jest ze stali i drewna. Wieża znajduje się na wysokości ok. 118 m n. p. m. Podobnie jak z wieży widokowej na Złotej Górze, przy dobrej widoczności, dostrzec można m.in. bazylikę w Licheniu, elektrownie w Koninie i Turku.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego